Karlo Kukovačec osnovnu glazbenu školu za klavir pohađao je u Krapini. S 12 godina počinje svirati bubnjeve. Završio je srednju školu za bubnjeve i udaraljke te kasnije Kärntner Landeskonservatorium za jazz i pop glazbu u Klagenfurtu. Od 2008 – 2010 polaznik ljetnog glazbenog kampa u Grožnjanu (prof. Howard Curtis). Surađuje s mnogobrojnim umjetnicima u Hrvatskoj, Sloveniji i Austriji, a redovni je član mnogih većih i manjih sastava, od kojih su neki: revijalni orkestar „Festivala kajkavskih popevki“, “Jazz orkestar HV-a” „Big Band HLK“, vodi i svira u pratećem sastavu za „Mali kaj“, disco/funky sastav „Only Friends & Family“, „Royal Garden Dixie Band“, vodi i svira u „Orkestru Radija Kaj“, rock band „Kopito“, jazz sastav „Swing Again“.
Tomislav Presečki
Završio je osnovnu i srednju glazbenu školu(smjer električna gitara) u Glazbenoj školi Ladislav Račić na Ribnjaku. Kao istaknuti polaznik predstavljao je školu na Muzičkom Biennalu Zagreb 2009. godine, te na ljetnom seminaru na Popakademie Baden-Württemberg u Manheim-u, 2013. godine.
Iskustvo u formi mjuzikla prikupio je svirajući predstave u organizaciji B Glad produkcije, ‘’Crna kuća’’ i ‘’Pacijenti’’. Uz navedene sudjeluje u stvaranju prvog mjuzikla o Hrvatskom Zagorju ‘’Zeleno Blago’’ i mjuziklu ‘’Hair’’ u organizaciji Srednje škole za popularnu i jazz glazbu na Ribnjaku, te u hrvatskoj adaptaciji mjuzikla “Les Miserables” u režiji Richarda Monteza.
Nastupa diljem regije, u pratećim sastavima mnogih poznatih imena estrade i kulture (The Frajle, Tereza Kesovija, Ana Rucner, sestre Husar, Vanna, Boris Novković…).
Član je revijalnog orkestra Festivala kajkavskih popevki, na kojem je angažiran i kao aranžer. Također svira u pratećim sastavima Uskrs festa, Siscia festivala(+aranžer), Hrvatskog pletera.
Kroz izvođačku karijeru sudjeluje i svira na najvećim koncertima i festivalima u regiji od kojih se može izdvojiti otvaranje “Exit festivala” – main stage(Novi Sad), “Belgrade Beer Fest”, “Progledaj srcem” (stadion Maksimir) i sl. Uz primarni interes u vidu sviranja električne/akustične gitare, bavi se studijskim snimanjem i produkcijom, gdje surađuje s renomiranim imenima hrvatske glazbene scene poput Ane Rucner, Marije Husar, Matije Cveka, Josipa Palamte, Kristijana Rahimovskog, Davora Radolfija, The Frajle i mnogih drugih. S ciljem daljnjeg usavršavanja, 2016. godine polaže i završava online tečaj, ‘’Vocal recording technology’’, na poznatom američkom sveučilištu Berklee Collage for Music.
Tijekom 2020. godine postaje članom novoosnovanih bendova Chameleon Crew Collective i The Funks, koji su nastali i djeluju putem internet kolaboracija.
Predavačko iskustvo skuplja u Osnovnoj glazbenoj školi u Krapini, Školi rocka i moderne glazbe, u organizaciji Pučkog otvorenog učilišta u Krapini, te u Yamaha Music School, gdje 2021. postaje Yamaha instruktor s licencom za cijeli svijet.
Kristijan Sinković
Kristijan Sinković, profesor, glazbenik i aranžer rođen je 1991. u Zaboku. Glazbeno obrazovanje počinje paralelno uz niže razrede općeobrazovne Osnovne škole Krapinske Toplice. 2000. g. završio je tečaj Synthesizera u trajanju šest godina kod prof. Ljubice Kunštek Celjak. U međuvremenu počinje svirati klarinet, kasnije i saksofon u Gradskom puhačkom orkestru Krapina pod vodstvom gospodina Branka Cvrtile. Niže glazbeno obrazovanje nastavio je na harmonici u Osnovnoj glazbenoj školi u Krapini pri osnovnoj školi Augusta Cesarca u klasi prof. Ljubice Kunštek Celjak, koju je završio 2005. uz općeobrazovnu Osnovnu školu Augusta Cesarca u Krapini. U Glazbenoj školi Pregrada 2010. završio je srednjoškolsko obrazovanje smjer: glazbenik teoretičar u klasi prof. Maje Žubrinić, gdje obligatno svira klavir. Godinu kasnije u Srednjoj školi Krapina, završio je smjer Tehničar za računalstvo. Tijekom srednjoškolskog obrazovanja naučio je svirati gitaru, aktivan je na području glazbenog amaterizma, kao aranžer i voditelj mješovitog zbora KUD “Rikard Jorgovanić” Hum na Sutli, te kasnije Muškog vokalnog ansambla Krapina koji djeluje unutar Udruge Gradski puhački orkestar Krapina. Kao samouki gitarist i uz poznavanje ostalih spomenutih instrumenata, od 2005. do danas znanje i iskustvo nadograđuje u suradnji sa raznim bendovima, te je danas aktivan član grupe Desperado. 2019. završio je studij nositelja 8. odsjeka za glazbenu pedagogiju i modul Tonski majstor na Sveučilištu u Zagrebu, Muzička akademija gdje stječe akademsku titulu Magistra glazbene pedagogije (mag. mus.). Do studenog 2021. zaposlen je kao Nastavnik glazbeno-teorijskih predmeta u Glazbenoj školi Pregrada/Područni odjel Kumrovec. Uz glazbenu školu u listopadu 2021. započinje suradnju sa POU Krapina u provođenju programa glazbenih edukacija “Škola rocka i moderne glazbe” kao predavač/mentor na klavijaturama. Nekoliko mjeseci kasnije otvara vlastiti obrt pod nazivom “M Street Music” čije djelatnosti obuhvaćaju i objedinjuju sva njegova područja bavljenja glazbom. Aktivno svira u bendu te na području kulturno-umjetničkog amaterizma član je i surađuje sa Puhačkim orkestrom DVD-a Špičkovina, Puhačkim orkestrom “Lipa” Tuhelj te Puhačkim orkestrom “Lijepa naša” Kumrovec.
Andreja Vidović
Andreja Vidović zaposlena je kao učiteljica glazbene kulture u OŠ Augusta Cesarca, Krapina. Osnovnu glazbenu školu (temeljni predmet glasovir) završila je u Zagrebu u Glazbenoj školi Vatroslava Lisinskog, a u Glazbenoj školi Blagoje Berse u Zagrebu nastavlja srednjoškolsko glazbeno obrazovanje na odjelima teorijskih glazbenih predmeta i solo pjevanja (kod profesorice Mire Zidarić), paralelno sa Školom primijenjene umjetnosti i dizajna (odjel unutarnje arhitekture). Nekoliko godina aktivno uči vokalnu tehniku i pjeva u Akademskom zboru Ivan Goran Kovačić.
diplomirala je na Muzičkoj akademiji Sveučilišta u Zagrebu i stekla akademsku titulu Magistra glazbene pedagogije (mag.mus.). Nekoliko godina vodila je pjevački zbor OGŠ u Krapini i povremeno predavala teorijski glazbeni predmet solfeggio.
U svom pedagoškom radu poseban naglasak stavlja na rad sa solistima pjevačima, vokalnim sastavima i pjevačkim zborovima. Kao mentorica sudjeluje na dječjim festivalima Mali kaj u Krapini i Festivalu dječje kajkavske popevke u Zlataru. Dječji festival Mali kaj u Krapini vodila je nekoliko godina i trudila se potaknuti glazbeno stvaralaštvo za djecu.
Kao solistica na Festivalu kajkavskih popevki debitirala je 1992.godine sa skladbom „Steza serca“. Kao skladateljica na tom festivalu sudjeluje s autorskim skladbama „Još jena popevka“, „Megla“, „A ja bum jemput bila kak ti“, „Bregima“ i „Spiju stare kleti”. Od 2012. godine voditeljica je i članica ženske vokalne skupine „Queentete“, koja u svom radu njeguje različite glazbene žanrove, autorske skladbe i obrade. Za Queentete sklada i radi vokalne aranžmane te sudjeluje na brojnim kulturnim manifestacijama u Krapinsko – zagorskoj županiji i šire, uključujući i prvi samostalni koncert 2018.godine.
Sudjelovala je u nekoliko projekata – glazbenih pjevačkih radionica sa ciljem poticanja mladih na skladanje, solističko te višeglasno pjevanje. Tijekom 2022. započinje suradnju sa POU Krapina u provođenju programa glazbenih edukacija “Škola rocka i moderne glazbe”, kao mentorica pjevačima.
U skladu sa ciljevima djelovanja našeg učilišta da građanima osiguramo dostupnost kvalitetnih programa u blizini njihova mjesta stanovanja Pučko otvoreno učilište Krapina od listopada 2021. godine provodi program glazbenih edukacija “Škola rocka i moderne glazbe”. Po uzoru na brojne svjetske rock akademije, institute, gitarističke akademije i škole, kao i na temelju sličnih tečajeva priredili smo program učenja i usavršavanja u području moderne i popularne glazbe. Pri osmišljavanju i pokretanju ove škole cilj nam je bio ponuditi našim sugrađanima edukaciju kroz novi, suvremeni pristup muzičkoj kulturi.
Polaznici su mogli odlučiti između gitare, bas gitare, bubnjeva i klavijatura. Od ožujka 2022. godine u ponudu smo uvrstili i pjevanje. Nastava se odvija po semestrima u trajanju od četiri mjeseca. Jedan semestar čini 15 sati (60 minuta). Instrumenti za nastavu, koja se odvija u prostorima POU Krapina, su osigurani.
Upisati se mogu zainteresirani svih uzrasta. Pristup će biti prilagođen polaznicima, njihovim predznanjima i afinitetima.
Glazbeni voditelji programa glazbenih edukacija su iskusni i educirani glazbenici Karlo Kukovačec, Tomislav Presečki, Kristijan Sinković i Andreja Vidović koji iza sebe imaju brojne nastupe i suradnje sa renomiranim glazbenim umjetnicima.
Nakon još jedne uspješne školske godine, u rujnu, nastavljamo sa programom glazbenih edukacija Škola rocka i moderne glazbe! Upisujemo nove polaznike. Ogledni satovi/audicije održati
U nedjelju, 9.6.2024. godine, na Hušnjakovom je održan koncert polaznika programa glazbenih edukacija Škola rocka i moderne glazbe Krapina. Izvedeno je dvadesetak pjesama, redom domaćih
Za polaznike glazbenih edukacija Škola rocka i moderne glazbe ovog je vikenda održan drugi dio masterclassa predviđen za ovaj proljetni semestar. Masterclass je vodila Gina
Za polaznike glazbenih edukacija Škola rocka i moderne glazbe ovog je vikenda održan prvi dio masterclassa predviđen za ovaj proljetni semestar, dok će se drugi
Mladi glazbenik Dominik Pažameta je nakon završene glazbene škole nastavio usavršavati svoje umijeće sviranja kao polaznik programa glazbenih edukacija “Škola rocka i moderne glazbe”, a
Nastup polaznika Škole rocka i moderne glazbe na otvorenju izložbe Šuma okom šumara u Galeriji grada Krapine. Dominik Pažameta – klavijature, Borna Tretinjak – gitara,
Tradicionalni božićni koncert KUD-a Mihovljan održao se u petak, 29. prosinca 2023. godine s početkom u 19 sati u Društvenom domu u Mihovljanu. U programu su sudjelovali:
Svoj 18. tradicionalni Božićno-novogodišnji koncert održao je u nedjelju 17. prosinca u Festivalskoj dvorani u Krapini Gradski puhački orkestar Krapina. Bila je to kruna cjelogodišnjeg
U subotu, 16. prosinca upaljena je treća adventska svijeća u Krapini. U prigodnom programu nastupili su polaznici glazbenih edukacija Škola rocka i moderne glazbe uz
Ova web stranica koristi kolačiće tako da vam možemo pružiti najbolje moguće korisničko iskustvo. Podaci o kolačićima pohranjuju se u vašem pregledniku i obavljaju funkcije poput prepoznavanja kod povratka na našu web stranicu i pomaže našem timu da shvati koji su dijelovi web stranice vama najzanimljiviji i najkorisniji.
Neophodni kolačići
Neophodni kolačići trebali bi biti omogućeni uvijek kako bismo mogli spremiti vaše postavke kolačića.
Ukoliko onemogućite ovaj kolačić, mi nećemo moći spremiti vaše postavke. To znači da ćete prilikom svake posjete morati odobriti ili blokirati kolačiće.
Kolačići trećih strana
Ova web stranica koristi Google Analytics za prikupljanje anonimnih informacija kao što su broj posjetitelja na stranicu i najpopularnije stranice.
Omogućivanjem ovog kolačića pomažete nam u poboljšanju naše web stranice.
Najprije omogućite Neophodne kolačiće kako bismo mogli spremiti vaše postavke!