U sklopu manifestacije Dani Ljudevita Gaja i hrvatskog narodnog preporoda, 9. svibnja 2018. je u suorganizaciji sa Gradskom knjižnicom Krapina u Galeriji grada Krapine bila otvorena izložba knjiga “Ljudevit Gaj i novine Horvatske i Danica“ .
Izložene su bile knjige iz Zavičajne zbirke Gradske knjižnice Krapina (knjige tiskane u Gajevoj tiskari, Gajeve Danice iz 1841. i 1846.) i Muzeja Ljudevita Gaja (prvo Gajevo djelo iz 1826. pisano na njemačkom jeziku Die Schlösser bei Krapina, koje je i prva pisana povijest o gradu Krapini, kao i njegov pravopis Kratka osnova horvatsko slavenskog pravopisanja iz 1830. godine).
Zbor OGŠ Krapina pod vodstvom prof. Kristijana Tutića i uz glazbenu pratnju prof. Ivane Ružić izveo je pjesme iz preporodnog doba. Izložbu je otvorio zamjenik gradonačelnika Grada Krapine Dragutin Kozina.
Izložba je bila otvorena do 15 svibnja.